
Lehrerin und Schüler im Unterricht

Schultheater
|
Covesap – solidair met de Indianen in Paraguay
Hard werken en doorzetten
In het district San Pedro in het oosten van Paraguay wonen sinds 1937 Mennonieten, destijds afkomstig uit Rusland. Om in hun onderhoud te voorzien startten zij boerenbedrijven. Dat viel niet mee op de onvruchtbare grond, die hun was toegewezen. Maar met hard werken en veel doorzettingsvermogen slaagden zij erin zich vanuit een armoedige situatie omhoog te werken naar een welvarend bestaan.
Achterstand van de Indianen
Tijdens dit proces werd het verschil in levensstandaard met de naburige Indiaanse dorpen steeds groter en dat kwam de onderlinge verhoudingen niet ten goede. De kolonie bleef niet stilzitten, maar trad haar buren positief tegemoet. Eerst met hulp op kleine schaal, maar vanaf 2002 met een ambitieus plan, Covesap (Cooperation Vecinal San Pedro).

Kinder begeistert beim lernen
Beter bestaan
Covesap, dat tot doel heeft de bewoners in de omgeving te helpen hun bestaan te verbeteren, bevat zes speerpunten: |
● eigen verantwoordelijkheid
● gewassen verbouwen waaraan behoefte is
● marketing
● wegen onderhouden
● onderwijs
● gezondheidszorg.
De doelen worden verwezenlijkt met de kennis en
ervaring van de Mennonieten ter plaatse en financieel mogelijk gemaakt door bijdragen van IMO (Internationale Mennonitische organisation).
Niets zonder onderwijs
Om Covesap tot een succes te maken, is onderwijs onontbeerlijk. Daarom is het een wezenlijk onderdeel van het project. Maar er is veel geld mee gemoeid. Er zijn schoolgebouwtjes nodig en leerkrachten. Onderwijsprogramma’s op het gebied van landbouw, samenwerking in een coöperatie en marketing. Er zijn ook cursussen over goede voeding, waar vrouwen gerechten leren klaarmaken die niet traditioneel zijn. Mensen, die leidinggevende posities op zich nemen krijgen managementcursussen. Er zijn algemene programma’s voor de jeugd. Ook is er uitwisseling met universiteiten andere instituten in de regio. En er zijn studiebeurzen.
Kortom, er lopen veel projecten waarvoor veel steun nodig is. Helpt u? Graag!
Stuur ons een een e-mail en we nemen contact met u op.
Wilt u meer weten over Covesap? Kijk op www.covesap.org (in het duits en spaans).
<<terug
|
|